Сайт педпрацівників з професії "Оператор комп'ютерного набору" Тернопільської області
ОКН  
Головна | Реєстрація | Вхід
Неділя, 28.04.2024, 17:37
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рекомендації укладачам методичних розробок

(повна інформація)

      Написання методичних розробок уроків – один із важливих способів підвищення педагогічної майстерності педпрацівника, а також реалізації його бажання поділитися власним досвідом з колегами.

      Своєю кінцевою метою методична розробка має відповідати на питання «як навчати?», виходячи, головним чином, із особистої практики.

      Як правило, їх пишуть перед проведенням відкритих уроків.

      Розробку уроку слід розпочинати з підготовки педпрацівника до нього. Вона включає визначення місця уроку у програмі предмета (виробничого навчання), його значення в підготовці робітника. Необхідно визначити, на яких основних знаннях базується вивчення теми уроку, який зв’язок нового матеріалу з попередніми та наступними уроками, які виховні задачі повинні вирішуватися на даному уроці, на виховання та розвиток саме яких якостей слід звернути увагу. І, головне, якими знаннями, навиками та уміннями учень зобов’язаний оволодіти на уроці (або розширити, закріпити їх).

      У методичній розробці потрібно вказати, чому для різних етапів уроку відібрані ті чи інші форми та методи навчання, наочні посібники, зміст домашнього завдання, елементи виховного впливу на учнів, навчальне (навчально-виробниче) оснащення, устаткування тощо.

      При розробці окремих уроків указуються тема, цілі, оснащення, етапи уроку та орієнтовний час на їх проведення; даються поради щодо перевірки засвоєння учнями раніше вивченого матеріалу, придбаних навиків та умінь, форм організації навчальної діяльності учнів (самостійної, групової), формування навиків самоконтролю, особистого багатократного показу найбільш скрутних для засвоєння або характерних прийомів.

     В деяких випадках для переконування колег поясніть, чому саме так ви навчаєте.

     Пам’ятайте, головна ціль педпрацівника – добитися міцного засвоєння учнями певних знань, оволодіння нимі умінь знаходити їх у різних джерелах інформації та використовувати на практиці, виконувати конкретні прийоми і способи діяння, а в результаті навчання – здобуття умінь, передбачених кваліфікаційною характеристикою робітника., або освітньо-кваліфікаціною характеристикою випускника ПТНЗ.

     Особливу увагу приділіть

     – відбору змісту нового матеріалу, недопущенню переобтяжування учнів      великим обсягом інформації, вправ тощо;   

  • вивченню прийомів праці новаторів виробництва;
  • включенню в процес навчання якомога більшої кількості органів почуттів  (зору, слуху, дотику, нюху, смаку);
  • стимулюванню кмітливості, творчого мислення учнів;
  • розкриттю форм і методів навчання технічній культурі, безпечним прийомам праці, дотриманню вимог виробничої санітарії та гігієни;
  • виявленню та діагностуванню несправностей в роботі механізмів, навчанню способам їх усунення;
  • формуванню умінь працювати як в стандартних, так і нестандартних умовах, навиків самоконтролю;
  • критеріям оцінювання навчальних досягнень учнів, формулюванню контрольних питань практичного напрямку.

      В методичній розробці бажано уміщувати в додатках завдання для вправ, самостійної роботи учнів, питання для закріплення та перевірки раніше вивченого матеріалу, домашнього завдання, контрольних (перевірочних) робіт, а також переліки оснащення, фотознімки з описом робочих місць учнів, викладача, майстра виробничого навчання, інструкції з безпеки праці, інструкційно-технологічні картки, креслення, схеми тощо.

      В кінці розробки поміщається список основної та додаткової літератури з вказівкою прізвища автора, назви книги (підручника, посібника, довідника), місця видання, найменування видавництва, року видання. 

      Укладені методичні розробки обговорюються на засіданні методичної комісії, а у випадку схвалення – рекомендуються до використання колегами, для чого зберігаються в методичному кабінеті ПТНЗ. 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a Free Website
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz